Важливість міжнародного співробітництва з метою обміну досвідом і вдосконалення способів захисту дітей в мережі Інтернет, а також доцільність вивчення можливості створення на базі МСЕ чинного центру з розповсюдження списків рекомендованих та заборонених для дітей Ресурсів мережі Інтернет сприяло розвитку ідеї з «Створення центру із захисту дитини в мережі Інтернет для регіону СНД» за підтримки регіональної ініціативи країн СНД (Всесвітня конференція з розвитку електрозв'язку 2014 (Дубай, ОАЕ)).  Одним з очікуваних результатів виконання даної ініціативи є створення навчальних дистанційних курсів з безпечного користування ресурсами інтернету з організацією процесу тестування дітей, батьків, вчителів і т. д.

Міжнародним союзом електрозв'язку та Одеською національною академією зв'язку ім. А.С. Попова докладено всіх зусиль для забезпечення того, щоб справжні навчальні матеріали відповідали найвищим критеріям точності і повноти що містяться в них відомостей.  Даний курс було запропоновано поділити на три частини: Базовий (для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку); Середній (для дітей 5-9 класів); Високий рівень (для старшокласників, студентів, батьків і вчителів), а кожну частину було запропоновано ділити на тематичні модулі з проходженням тестування після їх прослуховування.

Структура і основні характеристики курсів, були представлені в рамках четвертого зборів 1-й Дослідницької КОМІСІЇ Сектора Розвитку МСЕ (документ 1/265-R, дослідний період 2010-2014 років), а також в рамках 7-го зборів Робочої групи Ради МСЕ щодо захисту дітей в онлайн-середовищі (документ WG-CP / 7/5).

Базовий курс створений для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Основне завдання Курсу - донести дитині загальні відомості про безпеку в Інтернеті. Дитина дізнається основні правила безпечної поведінки в Інтернеті, зможе розрізняти корисні і шкідливі віртуальні ігри.

Курс побудований таким чином, що на самому початку дитина повинна вибрати собі провідника (хлопчика чи дівчинку), який допомагає пройти весь курс. Всі елементи Курсу озвучуються голосом обраного героя. Орієнтовна тривалість проходження Курсу - 40 хвилин. У процесі проходження курсу дитина періодично відповідає на питання, що дозволяє ефективно закріпити отримані знання. Сертифікат про проходження курсу видається автоматично після його повного завершення. Для отримання сертифікату необхідно повністю пройти цей Курс.

Середній рівень створений для дітей шкільного віку. Основне завдання Середнього курсу - не тільки інформувати дитину про ризики в Інтернеті, а й сформувати стійку мотивацію на дотримання безпечних форм поведінки в Мережі. Дитина дізнається про правила поведінки в Мережі, ризики, з якими вона може зустрітися, навчиться вибирати корисні он-лайн ігри. Крім того, в рамках Середнього курсу передбачено формування критичного мислення на прикладі оцінювання достовірності відомостей в Інтернеті.

Курс включає більше 120 екранів, які містять 5 мультиплікаційних роликів, 2 інтерактивні ігри, а також більше 90 цікавих зображень. Кожен екран курсу містить аудіосупровід. Орієнтовна тривалість проходження курсу - 1 година 40 хвилин. Наприкінці курсу дитина проходить тестування, яке складається з 10 питань. Сертифікат генерується при успішному проходженні курсу.

Курс високого рівня створений для випускників шкіл, студентів, молодих батьків та вчителів. У курсі міститися всі відомості з попередніх рівнів (Базовий і Середній), які подані більш інформативно. Його користувачі не тільки дізнаються про ризики в Інтернеті, типові сценарії шахраїв в Інтернеті, конкретні правила безпечного використання Інтернету, але і зможуть самостійно ідентифікувати ці ризики у всіх ресурсах і видах діяльності в Інтернеті.

Курс розкриває також такі питання як, конфіденційність і робота через публічні мережі, оцінка ризику і поведінку в складних ситуаціях, а також визначає способи фільтрації контенту та захисту дітей в мережі Інтернет. Для надання інформації використовуються кілька типів екранів і додаткових елементів, які дозволяють створювати невеликі інтерактивні сценарії з використанням різного мультимедійного контенту. Орієнтовна тривалість проходження курсу - 2 година 40 хвилин. Наприкінці кожного модуля проводиться тестування, яке складається з 10 питань. Сертифікат генерується при успішній здачі всіх тестів.

Джерело матеріалу:  onlinesafety.info