Головна » 2015 » Апрель » 11 » Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів
Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів

День пам'яті Друга світова війна – це найстрашніша з усіх воїн, які прийшлося пережити українцям і всьому людству. Ідеологія нацизму мала на меті знищити усіх так званих расово неповноцінних – циган, євреїв, слов’ян та багато інших народів. Тисячі патріотів України нацисти задушили газом, розстріляли, замучили в катівнях. У роки Другої світової війни у Німеччині діяло 14033 табори смерті, 506 гетто, 2071 в’язниця. З 18 мільйонів чоловік, вивезених до Німеччини з 30 країн Європи, 12 мільйонів загинули. 1 квітня визначається як Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Цю пам’ятну дату встановлено за рішенням Організації Об’єднаних Націй. Саме в цей день 1945 року в’язні концтабору «Бухенвальд» («Буковій ліс»), довідавшись про наближення американських військ, підняли збройне повстання. Також 11 квітня були звільнені в’язні фашистського концтабору «Дора-Миттельбау», 22 квітня – «Заксенхаузена», 29 квітня – «Дахау», 30 квітня – «Равенсбрюка», потім «Освенцим» і «Майданек», «Маутхаузен» і «Штуттгоф». З цією інформацією учнів навчально-виховного комплексу «Якимівська гімназія» ознайомила лекторська група у складі учнів 8-Б класу: Буйко Єлізавети, Гавриленка Данила, Шереметьєва Дмитра, Каглян Анастасії (керівник: вчитель історії та правознавства Чудієвич С.М.).  З кожним роком Велика Вітчизняна війна на крок, на перегорнуту сторінку віддаляється від нас. Та забути звитягу батьків, дідів, прадідів неможливо. Блакитне небо – їхній дарунок, промені щастя в очах – від них. На жаль, усе менше серед нас ветеранів, які вижили після тортур фашистських концтаборів, але пам’ять про них живе.  Сторінки минулого не треба забувати ніколи. Важкий шлях пройшло покоління війни – голод, тяжка виснажлива праця та багато інших випробувань. Ті, що залишилися в живих, сьогодні згадують усі ті роки з болем. Скупа чоловіча сльоза навертається на очі ветерана. Головне, щоб це більше не повторилося. «Щоб не повторилося», – відлунює в наших серцях.

На фото (зправа наліво): лекторська група, учні 8-Б класу, Буйко Єлізавета, Гавриленко Данило, Шереметьєв Дмитро, Каглян Анастасія.